Sága rodu

Flash Klamap Debra

    Na rozdíl od jezevčíků, kde jsme navazovali na letitou  rodinou tradici,  u setříků  jsme  začínali od nuly.  Až v době,  kdy jsme se odstěhovali z  Prahy jsne se dočkali.  První naše  setří  holčička byla z útulku. Drobná fenka bílooranžové barvy u nás našla nový domov a  získala si naše srdce.  Jmenovala se MARY  a  ujistila nás ve faktu,  že bez setra už nemůžeme být. 
    Další fenkou v naší smečce byla ALMA LUŽNÁ. Almička Tlamička byla moc milá a velmi vychytralá. Dostala se k nám náhodou,  už jako starší, ale asi jsme si byli souzeni.  Poprvé se u nás ukázala asi v roce, kdy její druhý majitel, diplomat, opouštěl naši republiku a  nemohl si jí vzít sebou.  Věnoval Almu nezasvěcénému chlapci,  který vůbec nevěděl, co takový pes obnáší.  Nakonec ho s ní rodiče vyhodili, a  tak putovala zase dál.  Skončila u jednoho hajného,  který se jí určitě dobře věnoval,  ale ze zdravotních  důvodů jí  musel dát pryč,  a tak se

dostala Alma až k nám.  Zvykla si dobře a ve 12 letech nás opustila.  Odchovala jeden vrh s importovaným Alfem.  O potomcích se zmíním později.
   Dalším psem, který se k nám dostal asi též řízením osudu byl HAR Z LIBENY  -  překrásný představitel plemene.  Tuším, že jsme byli jeho asi pátí majitelé.  HAR byl osobnost, mimořádný jedinec, rozený aristokrat. Na poli výstavním zářil asi tři sezony, nejen u nás,  ale i v zahraničí. Získal řadu titulů - asi 26 X  CACIB, ČESKÝ A  SLOVENSKÝ  ŠAMPION,  byl čekatel na šampionát v Rakousku, Německu a Polsku. Zvítězil i ve skupině č.VII a získal titul BOG. Po stránce pracovní bylo problematické zkrotit jeho nadmíru energie.  Poslouchal teprve po 3O km výletě.

Na lidových honech předvedl slušnou práci, dohledal a přinesl spolehlivě zvěř,  avšak na zkoušky to nebylo.  Disciplinu poslušnost jsme prostě nezvládli.  Kvůli sousedským neshodám
( ulovil v seníku několik koček ),  jsme jej s těžkým srdcem vyměnili za malinkou tygrovanou jezevčici. HAR pobyl ještě několik let u německé chovatelky paní  Piepkorn,  měl se tam moc dobře.  Její známý myslivec  si ho půjčoval na hony.  Jeho horší ovladatelnost mu byla osudná. Na honě jej přejel vlak.  HAR byl též tricolor.
   Fenka YUKA Z PODŘIPSKÝCH POLÍ měla být náš první angličan, ale protože jsme na ní čekali skoro tři roky, tak jí ti tři ,,nechtění´´( Mary, Alma a Har ) předešli. Yuka se honosila úžasným

Black Jack Klamap Debra

původem, samozřejmě i ona byla nesmírně krásná.  Bohužel měla anomálii prutu, takže nebyla vhodná na výstavy. I ona patřila do naší smečky a přinesla nám spoustu radosti.   Potom přibyla další fenka, kupovali jsme ji již  jako dospělou a důvod - prostě nám učarovala. ENET OD ŠIBENÍKU byla gordonsetr.  Byla úžasně milá, ale k cizím se chovala odměřeně. Získala řadu titulů za zmínku jistě stojí MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY.  Dala u nás mnoho úžasných potomků, ale o těch až později.     Další členové naší setří rodiny byli již většinou naši odchovanci. Z prvního ( a zároveň i posledního vrhu ) od ALMY  byli všichni potomci velmi úspěšní.  APOLLO Z KLAMAP  a  ARMIDA Z KLAMAP  získali oba titul MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY.  Pes ACHILL, žije ve Španělsku a získal Španělský šampionát, fena ARI získala titul JUNIOR ŠAMPION ČR , SLOVENSKÝ A ČESKÝ ŠAMPION. Fena  ABRA září na poli pracovním,  samozřejmě je též krásná.  ARLETA byla též obdarována mimořádnými pracovními schopnostmi, ale na vyšších soutěžích selhal její vůdce.
    ARMIDA dala jeden vrh ve spojení se psem PRINT Z KOKRD. Vzhledem k tomu, že nám štěňátka zůstala až do věku 8 měsíců - byla to taková léčba šokem - už jsme jí potom nepřipouštěli. Z tohoto potomstva působí v chovu pes DAG KLAMAP DEBRA. 
    ARI měla celkem tři vrhy. Poslední potomci zůstali ještě doma. V průběhu doby jsme do naší smečky ještě zakoupili potencionálního plemeníka. Pes GLACIER LAWERACK získal též titul ČESKÝ a SLOVENSKÝ ŠAMPION.  Je otcem posledních dvou vrhů s ARI.

Apollo a Ari z Klamap

    Dalším angličanem, který se nesporně zapsal do historie našich setrů je  FLASH KLAMAP DEBRA. I on získal titul MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY. Z předposledního vrhu od ARI jsme si nechali fenku HERU,  abych se lépe vyjádřila, prostě jsme ji neudali, a tak zůstala doma.
    Dalším  MEZINÁRODNÍM  ŠAMPIONEM  KRÁSY byl  gordonsetr  BLACK JACK KLAMAP DEBRA.    I on nám přinesl spoustu radosti.     Ještě bych zapomněla na italskou fenečku  RIVU.  Říkáme jí KYTA,  Pochází z pracovní linie.  Kyta se k nám dostala  náhodou, v podstatě též prostřednictvím útulku.  Vysloužila si přezdívku motorová myš a sledovat ji  při práci je lahůdka.  Pro chov není vhodná pro svou malou velikost. 

V současné době po zásahu velké rány osudu po ztrátě našich nejlepších setříků začínáme znovu. Je to velmi těžké,  ale chceme to zkusit.  Máme dvě nové mlaďošky, tak uvidíme.....

 
Zpět na úvodní stránku / Back home
Domovské stránky: KlamapDebra.wz.cz